لیفت بازو یا براکیوپلاستی،  عملی است که برای اصلاح افتادگی پوست بازو (معمولا سطح داخلی  ) انجام می شود.این افتادگی و شلی پوست می تواند در اثر کاهش وزن یا بتدریج با افزایش سن ایجاد شود. چند نکته در مورد لیفت بازو

لازم به ذکر است :

1 . این عمل اغلب موارد همراه با لیپوساکشن بازو انجام میشود اما در مواردی که افتادگی بیشتر در سطح داخلی بازو است ، به تنهایی هم قابل انجام است.

2 . افراد مناسب جهت این جراحی، عبارتند از افراد سالم و بدون بیماری زمینه ای که ضمنا سابقه بیماریهایی که منجر به اختلال در ترمیم زخم میشود هم نداشته باشند.

3 . افرادی که سابقه تشکیل کلوئید  (اصطلاحا گوشت اضافه  ) در محل زخم های سایر نواحی بدن دارند بهتر است از انجام این عمل منصرف شوند.

4 . همراه با لیفت بازو ممکن است نیاز به برداشتن چربی اضافه قسمت خارجی قفسه سینه و پوست اضافه زیر بغل هم وجود داشته باشد.

5 . افراد سیگاری مناسب برای این نوع جراحی نیستند.

6 . در طی این عمل یک برش جراحی که وسعت آن بستگی به میزان شل بودن و اضافه بودن پوست و چربی دارد در سطح داخلی بازو داده میشود و پوست اضافه از این ناحیه برداشته می شود. در واقع این برش و جوشگاه آن یکی از

اصلی ترین دغدغه های جراح و بیماران است.

7 . براکیوپلاستی توسط جراحان فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی و زیبایی انجام می شود. برای پیدا کردن جراحان مزبور می توانید به اینجا مراجعه کنید.